Ste tu: Domov | Príhovor Radovana Kaufmana

Príhovor Radovana Kaufmana

V nedeľu 27. septembra 2015 o 14.00 hod. sa na Hlavnom námestí v Bratislave rozkrútia kolesá najrôznejších "približovadiel", aby symbolizovali neutíchajúcu energiu, ktorou vedci bojujú proti nádorovým ochoreniam.

Pred trinástimi rokmi charakterizoval ciele tejto celoslovenskej kampane jej spoluzakladateľ, paralympijský víťaz, majster sveta a Európy v cyklistike Radovan Kaufman, ktorý pol roka nato rakovine podľahol:

"Boj s rakovinou, týmto zákerným ochorením, si vyžaduje veľa síl nielen pacientov, ale aj ich rodín, blízkych a priateľov. Práve pomoc zo strany vedcov je v tomto boji veľmi dôležitá. A v tom vidím najväčší zmysel práce Nadácie Výskum rakoviny. A ako to súvisí s kolesami? Kolesá predstavujú niečo, čo sa neustále pohybuje. Napríklad taký bicykel. Aby nespadol, musí sa stále pohybovať. A v tom vidím obrovskú symboliku! Aby sa uľahčil život ľuďom trpiacim na rakovinu, musí sa niečo pohnúť, je tam potrebná tá dynamika, ktorú práve kolesá vedia zabezpečiť. Vyzývam všetkých vás, vašich priateľov, kamarátov a známych, aby ste sa pripojili k akcii Na kolesách proti rakovine a nasadli na svoje bicykle, kolobežky, skateboardy, či si obuli kolieskové korčule a pripojili sa k širokej rodine bojovníkov proti rakovine. Som presvedčený, že keď Vás bude veľa, pocítia to aj onkologickí pacienti."

Program

Novinky